Po co spotkać się z konkurencją? Broadcast and Live Production 2018 Tour!

Po co spotkać się z konkurencją? Broadcast and Live Production 2018 Tour!

W piękny lipcowy poniedziałek, w samym środku sezonu wakacyjnego, tuż przed śniadaniem miało miejsce wyjątkowe branżowe spotkanie – trzy firmy: Stremteam Live Tv, Cyfrowa Republika oraz (fanfary!) Black Magic Design w ramach Broadcast and Live Production 2018 Tour, spotkały się po to, aby… No właśnie, po co? Już śpieszymy z wyjaśnieniami!

Poznawanie nowych ludzi kształci nie mniej niż podróże. Żeby rozwijać się bezustannie i korzystać z dobrych praktyk kolegów po fachu, spotykamy się z zaprzyjaźnionymi ekipami, aby porównać zabawki, omówić nowości i narzędzia. Pośmiać się z „fakapów” (a tak naprawdę nauczyć się na cudzych błędach) i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Oprócz tego, równie chętnie spotykamy się z producentami (w tym przypadku Black Magic Design przyp. Red.), aby być na bieżąco z możliwościami, jakie daje sprzęt, bez którego nasza branża nie ma prawa istnienia.

Spotkanie zaczęło się od „demonstracji siły” – każdy z nas przyjechał swoim wozem transmisyjnym, do których wpuściliśmy się wzajemnie celem podejrzenia, kto z czym, na czym i w jakich warunkach pracuje. Od razu nasi eksperci zabrali się do rzeczowych oględzin gadgetów oraz do rozmów, z których zwykły śmiertelnik rozumie jedynie spójniki 😊

Po chwili dołączyli do nas spece z BMD i zademonstrowali nam swoje sprzęty dedykowane dla naszej branży. Standardowo rozpoczęliśmy od wertowania specyfikacji technicznych i porównania parametrów. Chłopaki z BMD nie mieli łatwo, ponieważ każdy na pokładzie swojego wozu transmisyjnego ma już zabawki wywołujące uśmiech uznania na twarzy każdego, kto się na tym zna. Ale technologia to nie wino i z upływem czasu trzeba wzbogacać arsenał zabawek o coraz to nowsze, mocniejsze sprzęty.

Po tym spotkaniu już wiemy, czego nam brakuje, a w czym jesteśmy niezastąpieni. Zwłaszcza, że już kilka zabawek od BMD w swoim wozie mamy ☺

Spotkanie z typowej handlowej prezentacji szybko zamieniło się w rozmowę doświadczonych pasjonatów, debatujących o tym czy, dlaczego tak, a kiedy nie sprawdzi się dany sprzęt. Była też rozmowa o pogodzie, chociaż w naszym przypadku to nie zwykłe piu-pitu, a poważne zagadnienie techniczne! Zwykły deszcz na meczu dla zwykłego kibica to dylemat typu: zabrać pelerynę czy obejrzeć w domu, natomiast dla nas (żeby Kibic nie musiał moknąć!) to problemy z totalnie innej półki. Ekspozycja, światło, dźwięk (tak, wiatr i deszcz też brzmią!) to kluczowe parametry, które wpływają na jakość streamingu i jego wykonanie. Dzięki takim spotkaniom jesteśmy gotowi przeprowadzić transmisję prawie w każdych warunkach pogodowych. Wykluczając kataklizmy na dużą skalę, ale znając nas i przy tsunami byśmy próbowali dać z siebie wszystko ☺

Przy okazji, gdyby ktoś potrzebował transmisji z niesprzyjającej, jesiennej scenografii przepełnionej wiatrem, prosimy o kontakt😊 Takich spotkań będzie więcej i na pewno wam o nich napiszemy. Póki co ściskamy was gorąco. Ciekawskich zapraszamy na mini fotorelację a Cyfrowej Republice  jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie na spotkanie!